A képre kattintva további információkat találsz az adott látnivalóról. A lap alján a listanézetet pedig térképnézet váltja fel.
Manhattan neves egyeteme hét háztömbnyi területet foglal el a Mornngside Heights-on. Hallgatókkal teli sétányai, kávézói, könyvesboltjai és apró parkjai az év egészén kiváló célpontjai a fiatalság társaságát kereső turistáknak.
Az 1754-ben alapított Columbián ma harmincezer diák tanul. Több amerikai elnök, köztük Barack Obama is szerzett itt diplomát.
Az egyetemváros kampuszai közt rengeteg építészeti remekművet találni, ilyen például a római Pantheonról mintázott Low Libary, amelynek lépcsőjén egy Alma Mater bronzszobor áll, a St. Paul’s Chapel, a Casa Italiana és az Earl Hall.
A Manhattant New Jersey-vel összekötő függőhíd két okból érdemes a turisták figyelmére. Egyik érdekessége, hogy ez a világ legforgalmasabb hídja: átlag 290 ezer jármű halad át rajta egy napon. Ez a forgalom két szinten, összesen tizennégy sávon halad. Másik különleges tulajdonsága a panoráma, amit járdáiról nyújt. A hídról ugyanis belátni Manhattan nyugati oldalát, a sziget magasabb felhőkarcolóit.
A híd a két végén egy-egy park fölött hagyja el a szárazföldet: a manhattani oldalon a Fort Washington Park, míg a Jersey-i parton a Palisades park fölött ível át. Gyakran együtt fotózzák a vörös Jeffrey’s Hook világítótoronnyal, ami a manhattani lábánál áll.
Ulysses S. Grant az egyetlen amerikai elnök, akit New York-ban temettek el. Grant egy évvel halála előtt költözött a városba, ahol polgárháborús tábornokként szerzett érdemei miatt haláláig nagy tisztelet övezte. 1885-ös temetési szertartásán egymillióan voltak jelen.
Riverside Drive-on álló mauzóleuma 1897-ben készült el. Az építési költségek fedezésére külön emlékmű-társaságot alapítottak, így jött össze az a 600 ezer dollár, ami a negyvenöt méter magas, jón oszlopokkal körbeépített rotundához kellett. Az épület máig az USA legnagyobb mauzóleuma, beltere Napóleon párizsi síremlékének mintájára lett kialakítva.
A George Washington híd manhattani lábánál áll a Jeffrey’s Hook világítótorony. A tizenkét méter magas, rikító vörös torony egyike a New York környékén megmaradt kevés ilyen építménynek. Manapság már csak mint látnivaló funkcionál, és igen népszerű az Észak-Manhattant felkereső turisták körében. Hírnevét javarészt egy 1942-es mesekönyvnek köszönheti, amelynek a torony a főszereplője.
A torony eredetileg Jersey-ben, Sandy Hooknál szolgált. 1921-ben építették fel itt újra, de mindössze tíz évig segíthette a Hudson forgalmát, mivel 1931-re elkészült a fölötte ívelő híd. Annak fénye feleslegessé tette, ezért ’47-ben leszerelték.
Inwood városnegyed északi végén, Manhattan egyik legeldugottabb részén áll a Seaman-Drake boltív. A bő százötven éves építmény egykor a Seaman-család birtokának bejárata volt. A birtok más épületei idővel az ingatlanfejlesztések áldozatai lettek, a 10,5 méter magas, fehér márványborítású boltív azonban máig a helyén maradt. Az évek alatt teljesen körbeépítették, így ma már csak a tövében működő autószerelő üzemen keresztül lehet megközelíteni.
A boltív nem műemlék, sem a városvezetés, sem a lakosság nem törődik vele, nem meglepő tehát, hogy állapota katasztrofális. A különleges látnivaló alig ismert, kívül esik a turisták látószögén.
A Central Park északnyugati csücskétől nem messze található a Szent János apostol-székesegyház, a világ negyedik legnagyobb keresztény temploma.
A neoromán és neogót stílusú katedrálist a helyiek sokszor St. John, a be nem fejezett névvel illetik. Építését még 1892-ben kezdték, a munkálatok azóta hosszabb-rövidebb szünetekkel folynak, de a templom máig nem készült el.
Booking.com