A képre kattintva további információkat találsz az adott látnivalóról. A lap alján a listanézetet pedig térképnézet váltja fel.
Százhárom hektárjával a bronxi az Egyesült Államok legnagyobb városi állatkertje. Több mint 500 állatfaj látható itt, köztük több kihaló félben lévő.
A Bronx Zoo 1899-es alapítása óta hű állattartási szemléletéhez. Eszerint a világ bármely részéről származó állat számára a természetes élőhelyére jellemző élővilágot alakítanak ki. A látogatók így az eredetihez nagyon hasonló életterében nézhetik meg például a szibériai tigrist, a kongói gorillát vagy a hópárducot.
Egy sziget a Long Island tengerszoros vizén, amit a legutóbbi jégkorszak szült. Teljes területén egy 4300 lelkes halászfalu áll. A halászat és a vitorlás kultúra erősen jelen van a City Islanden élők életében, a sziget ezzel kapcsolatban számos látnivalóval szolgál: dokkjai, tengeri ételeket kínáló éttermei és tengerészeti múzeuma miatt érdemes felkeresni.
Szomszédjával, a Hunter Islanddel egy híd köti össze.
Ebben a Kingsbridge Roadon található házban élt az USA egyik legjelentősebb költője, Edgar Allan Poe 1846 májusától az 1849 októberi halálát megelőző időszakig. Itt születtek az Ulaluma és A harangok című művei, és itt halt meg felesége, Virginia Clemm.
Bár az épületet 1902-ben csak a közösség felháborodása mentette meg a lerombolástól, közel száz éve múzeumként működik: alsó szintje úgy van berendezve, ahogyan Poe egykor lakta, az emelet pedig az életét bemutató kiállításként használatos. A házhoz közel van egy kis park, ami ma a Poe Park nevet viseli.
A város négy kerületében is találni botanikus kertet, azonban mind közül a bronxi bír a leggazdagabb gyűjteménnyel. Az 1891-ben alapított kert száz hektáron mutatja be a növényvilág érdekességeit üvegházain, tavain, erdőin keresztül.
Itt áll a londoni Kristálypalota mintájára épült Haupt üvegház, amelynek 27,5 méter magas üvegkupolája a kert fő jelképe. A kupola alatt az amerikai kontinens pálmafajtáit lehet megismerni, míg az üvegház más csarnokai különféle övek növényzetét, például párás trópusi esőerdőket, sivatagokat jelenítenek meg.
Egy szabad strand széles, fehér homokos fövennyel a Hunter Islanden, City Islandhez közel. A Pelham Bay Park fái, mocsarai veszik körbe, amitől hangulata sajátos. Gyakran illetik a “New York-i Riviéra” címmel.
A stand félkör alakú ívét mesterségesen tartják fenn: a természetes erózió hatására pusztuló partot időnként újra feltöltik homokkal.
A Bainbridge sugárúton áll az 1978-ban épült Valentine-Varian House, Bronx legöregebb farmháza. Az épületet bő száz éven át a Varian család lakta, köztük Isaac L. Varian, New York hatvanharmadik polgármestere.
A ház ma a kerület várostörténeti múzeumának ad helyet, emellett különféle kiállításokat rendeznek itt.
A 161 hektáron elterülő Woodlawn egyike a város legnagyobb temetőinek. Parkos ösvényei, változatos építészetű sírhelyei miatt kedvelt sétahelyszín.
A Woodlawn temető több mint háromszázezer ember nyughelye. A New York-i történelem több jelentős alakjának sírja megtalálható benne. Itt áll F. W. Woolworth egyiptomi stílusú mauzóleuma, de itt nyugszik Miles David zenész, Fiorello La Guardia, a város nagy hatású polgármestere, és Pulitzer József.
A New York Yankees baseballcsapat otthona. A korábbi, 1923-ban épült és 2008-ban lerombolt, azonos nevű stadion szerepét vette át, amelyhez méretében, kialakításában hű maradt.
Másfél milliárd dolláros építési költségével, az új stadion egyike a világ huszonöt legdrágább épületének.
Booking.com